Polecamy

Wdrożenie modułu Kompetencje systemu KARO HRMS w FM Bank PBP SA

Wprowadzenie zarządzania przez wartości w FM Banku spowodowało konieczność nowego spojrzenia na kwestię oceny pracowniczej. Dotychczasowe rozwiązanie polegało na przygotowaniu ocen przełożonego połączonych z samooceną pracownika. Wypełnione danymi arkusze Excel były zbierane przez dział HR, który skrupulatnie je analizował i opracowywał merytorycznie. Był to proces czasochłonny, złożony logistycznie i trudny do monitorowania.

czytaj całość

logo_hrblog.png

Portale samoobsługowe

Ebook opisujący historię outsourcingu kadrowo płacowego w pigułce. Dowiemy się także jak ewaluowała usługa na przełomie ostatnich lat. Jakie płyną korzyści z wdrożenia outsourcingu. Co to są portale samoobsługowe i dlaczego warto je mieć w swojej organizacji.

czytaj całość

Co warto wiedzieć o narzędziach wspierających pracę działów HR?

Zarządzanie zasobami ludzkimi to działania ukierunkowane z jednej strony na osiąganie celów przedsiębiorstwa, z drugiej zaś na zaspokajanie potrzeb pracowników. Działania te obejmują procesy planowania zasobów, budżetowania, zatrudniania, wynagradzania, motywowania, szkolenia i rozwoju, oceny itd. Wykorzystanie narzędzi informatycznych zdecydowanie usprawnia te procesy i coraz częściej po prostu nie wyobrażamy sobie już normalnej działalności menedżerów i specjalistów HR bez wsparcia ze strony technologii IT.

czytaj całość

Jakie cechy powinien mieć dobry system kadrowo płacowy ?

System kadrowo-płacowy słusznie uważane jest za narzędzie informatyczne o fundamentalnym znaczeniu dla każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa. Jego podstawową rolą jest zautomatyzowanie i uproszczenie procesu wyliczania wynagrodzeń pracowników.

czytaj całość

Historia pewnego procesu HR część 2

W pierwszej części naszej historyjki przedstawiliśmy postać Pana Jana – świeżo zatrudnionego pracownika pewnej firmy produkcyjnej, której Dział Kadr posługuje się nowoczesnymi narzędziami HRMS. Oto jego dalsze losy.

czytaj całość