• Sprawdzony dostawca systemów HR

Aktualności

Jak prawidłowo zabezpieczyć dane przesyłane drogą elektroniczną?

Jeśli w codziennej pracy przesyłasz dane osobowe drogą elektroniczną, musisz to zrobić zgodnie z Ustawą z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (RODO).  Jakakolwiek operacja na danych, również ich wysyłanie drogą elektroniczną to według ustawy przetwarzanie danych osobowych. Takie dane należy odpowiednio zabezpieczyć. Szyfrowanie plików to prosta i szybka czynność, nie wymagająca specjalistycznej wiedzy. Poniżej przedstawiamy dwie najpopularniejsze metody szyfrowania danych, które przydadzą się w codziennej pracy:

METODA 1 : Szyfrowanie pliku za pomocą programu 7-Zip

7-Zip to popularny programu do archiwizacji dla Windows, który również świetnie się sprawdza w szyfrowaniu plików i folderów. Za jego pomocą w 3 prostych krokach zabezpieczysz swoje dane:

Krok 1: Pobierz i zainstaluj program 7 Zip- jeśli nie posiadasz go na swoim komputerze.

Krok 2: Kliknij prawym przyciskiem myszy na plik/folder, który chcesz zaszyfrować i wybierz 7-Zip, a następnie kliknij opcję „Dodaj do archiwum”.

Krok 3: W oknie dialogowym ”Dodaj do archiwum”:

  • wprowadź nazwę pliku
  • wybierz jej lokalizację (przycisk z trzema kropkami)
  • wybierz format "zip" lub "7z"
  • w sekcji "Szyfrowanie” wybierz metodę szyfrowania AES-256 ( zalecana).

Na samym końcu wprowadź hasło w dwóch miejscach i kliknij "ok".  

 
METODA 2 : Szyfrowanie pliku za pomocą programu MS Excel

Microsoft Excel to najpopularniejsza aplikacja do obsługi arkuszy kalkulacyjnych na świecie. Możesz zabezpieczyć hasłem dowolny plik Excel w kilku prostych krokach:

Krok 1: Otwórz plik Excel, który chcesz zaszyfrować, a następnie wybierz Plik-Informacje-Chroń skoroszyt. Następnie z menu rozwijanego wybierz  "Szyfruj przy użyciu hasła".

Krok 2: Wprowadź hasło i kliknij "OK", ponownie wprowadź to samo hasło i kliknij "Ok", na koniec zapisz zmiany. Następnym razem, gdy otworzysz plik, program poprosi cię o wprowadzenie hasła.


Newsy

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Zdrowych, ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy firma DMZ!

Wdrożenie nowych systemów HR w EATON

Grupa EATON, zajmująca się technologiami zarządzania energią, wdrożyła system kadrowo-płacowy P&I LOGA oraz system do zarządzania zasobami ludzkimi KARO HRMS.

Narzędzia od DMZ HR w firmie Nemera

Firma Nemera wdrożyła rozwiązania od DMZ HR - system kadrowo-płacowy P&I LOGA oraz system do zarządzania zasobami ludzkimi KARO HRMS.